Biblioteka

o stronę BIBLIOTEKA dba  Pani Agnieszka Wachowska 






Szkolny konkurs fotograficzny pt. "Przyroda w obiektywie uczniów"







////////////////////////////////////////////////////////////



...............................................

Dzięki Fundacji ING Dzieciom biblioteka szkolna otrzymała dwa bezpłatne egzemplarze książek biblioterapeutycznych: „Kosmita” – książka autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel porusza temat rodziny z dzieckiem autystycznym. Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jak tolerancyjne podejście może wzbogacić nasze spojrzenie na świat. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis. Znalazła się na Złotej liście Fundacji ABC XXI wieku „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a także uzyskała nominację do nagrody IBBY – w kategorii „Książka Roku”. „Lucjan, lew jakiego nie było” – książka, która pomaga dzieciom oswoić się z lękiem towarzyszącym chorobom nowotworowym. Autorką książki jest również Roksana Jędrzejewska-Wróbel, a oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung. Fundacja ING Dzieciom jest jedną z największych fundacji korporacyjnych w Polsce. Jej misją jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi związanych z Fundacją, pomoc w różnej formie otrzymało dotąd kilkanaście tysięcy dzieci. Jednym z autorskich programów społecznych jest biblioterapia, w ramach którego fundacja przekazuje bezpłatnie wydane wspólnie z ING Bankiem Śląskim książki dla dzieci. Dziękujemy Fundacji za przekazanie edukacyjnych egzemplarzy !



.........................


Biblioteka przy ul. Inki-Danuty Siedzikówny wzięła udział w konkursie „Biblioteka bezglutenowa”, którego organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Good Books oraz Justyna Tarkowska (Mile Widziane). Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Do biblioteki dotarły nagrody książkowe, które będą dostępne dla czytelników. Dzięki takiej literaturze można w prosty sposób dowiedzieć się kto i dlaczego nie może jeść zwykłego chleba, makaronu czy pierogów oraz zapoznać się z informacjami nt. glutenu.




Bardzo dziękujemy Bibliotece Bezglutenowej za książki i broszury.













................................................
Zapraszamy do przedświątecznej zabawy z 🥚🖌



/////////////////////////////////////////////////////////////////////

📚👧📚W Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci (2 kwietnia) Biblioteka Pana Kleksa zabierze Was we wciągający świat baśni w postaci escape roomu 🙂 Znajdziecie w nim zagadki nawiązujące do znanych baśni - i nie tylko❗ 📚Zapraszamy gorąco - zarówno młodych czytelników, jak i tych starszych. A może będziecie chcieli rozwiązywać baśniowe łamigłówki z całą rodziną❓ 📚Bądźcie czujni‼️ 2.04. od godz. 10:00 link przekierowujący do escape roomu będzie dostępny na facebooku 👉Dziecięce Filie Biblioteki Norwida





////////////////////////////////////////////////////////////////////////


25 marca Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Wszystkich miłośników brytyjskiego pisarza zapraszam do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Hobbitach . A wiecie dlaczego Dzień Czytania Tolkiena obchodzimy 25 marca? To właśnie tego dnia zakończono Wojnę o Pierścień – mieszkańcy Śródziemia obalili Saurona, planującego przejąć władzę nad Śródziemiem. Uczcijmy ten dzień czytając choćby fragment którejś z jego książek.





///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Książkowe inspiracje na Wielkanoc Biblioteka szkolna przy ul. "Inki" zaprasza po książkowe inspiracje na Święta. Nie masz pomysłu na ręczne wykonanie pisanki? Szukasz oryginalnego sposobu na przyozdobienie kartki okolicznościowej? A może zastanawiasz się, jak udekorować wielkanocny stół? Oto kilka propozycji książkowych, które gwarantują udaną i bezpieczną zabawę, a przy okazji zapoznają czytelnika z historią świąt oraz związanymi z nimi obrzędami i zwyczajami.

..................................................................................................

Dziś 3 marca, czyli dzień, w którym pamiętamy nie tylko o czytaniu i naszych ulubionych książkach, lecz przede wszystkim o ich twórcach.  

Od 1984 roku na całym świecie celebruje się Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Właśnie wtedy  Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (w skrócie PEN Club) założone w 1921 roku w Londynie – ustanowiło święto, które na pierwszym miejscu stawia twórcę dzieła. Choć wśród czytelników powszechniejsza wydaje się wiedza na temat Światowego Dnia Książki (przypadającego 23 kwietnia), to warto jednak pamiętać, że za każdą książką stoi osoba, która ją napisała. 

Wszystkiego najlepszego, drodzy Pisarze i Pisarki! Dziękujemy za Waszą twórczość i wspaniałe książki! 

 Dla uczniów naszej szkoły mam nie lada  wyzwanie - czy rozpoznacie pisarzy na zdjęciach? 

Na Wasze odpowiedzi przesłane na edziennik czekam do 7 marca 2021. 

A. Wachowska







//////////////////////////////////////////////////////


Dzisiaj obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin patrona naszej szkoły 🌍Mikołaja Kopernika🌞 w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Aby uczcić ten dzień biblioteka szkolna przygotowała dla Was zabawę z nagrodami w formie "escape game". Zapraszamy⤵️⤵️⤵️






///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////




Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy do zapoznania się
z interaktywną prezentacją przygotowaną przez bibliotekę szkolną

//////////////////////////////////////////////////

Walentynki w bibliotece szkolnej dla uczniów klas 6-8 Już niedługo 1️⃣4️⃣ lutego 😍WALENTYNKI❣️ z tej okazji biblioteka przygotowała zabawę 👉 "Randkę w ciemno z książką"❣️ Przyjdźcie w dniach 11-26 lutego i wypożyczcie książkę niespodziankę🎁 zapakowaną w papier, bez widocznego tytułu, okładki, bez rekomendacji i czytania recenzji, być może nawet z gatunku, którego dotąd nie wybieraliście. Uwaga 📌 trzy paczki zawierają zagadki - jeśli na nie trafisz i poprawnie odpowiesz👉 otrzymasz punkty do dziennika.😍 Zapraszamy do zabawy ❣️ Dajcie się zaskoczyć 📚📚📚
















   .......................................................

BEZPŁATNE AUDIOBOOKI


.......................................


Ferie 2021. Ferie w domu nie muszą być nudne! Mamy dla Was prezent - zestaw gier na kartkę i długopis przygotowany przez Siłę Myślenia Wizualnego. Miłej zabawy









...........................................................................

1. 1.Z przyjemnością i ogromną satysfakcją ogłaszamy wyniki świątecznego konkursu pt. "Wypisz, Wymaluj Gwiazdkę". Jury dokonało oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniło 14 Laureatów oraz przyznało 5 Wyróżnień. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i trud włożony w wykonanie świątecznych arcydzieł. Wyróżnione osoby otrzymają nagrody książkowe, gdy już bezpiecznie będziemy mogli spotkać się w szkole. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców za pomoc przy realizacji konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją prac konkursowych.

Drodzy Uczniowie! Nie zapomnijcie zrobić książkowych zapasów na ferie. Propozycje na zimowe wieczory z ciekawą lekturą znajdziecie pod linkiem:


WEJDŹ NA STRONĘ SZKOŁY

...........................................................

KLiK


Zapraszamy do biblioteki szkolnej przy ul. Inki: Poniedziałek i Wtorek 8.00-13.30 Środa i Czwartek 8.00-14.30 Piątek 7.00-11.00 Jeśli w wyżej wymienionych godzinach nie macie możliwości skorzystania ze zbiorów biblioteki, zapraszam do kontaktu poprzez e-dziennik.

...........................................................................

MIŁEJ ZABAWY:)


SUDOKU

.......................................................................................


Chcesz poznać świąteczną ofertę biblioteki szkolnej - zeskanuj kod QR

za pomocą wbudowanej aplikacji Aparat na swoim telefonie/tablecie

i kliknij w pokazujący się baner.


...............................................................................................................

kalendarz adewentowy / klik /


Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 6-8 do udziału w quizie świątecznym

pt.” Jak dobrze znasz zwyczaje bożonarodzeniowe❓ 🎄 Zabawa przygotowana jest w formie kalendarza adwentowego (każde z pytań należy otworzyć danego dnia).

🎁Quiz zaczyna się 1 grudnia i potrwa do 24 grudnia. 🎄UWAGA - liczy się odpowiedź z danego dnia❗️ 🎁Należy je przesłać w wiadomości poprzez e - dziennik do p. Agnieszki Wachowskiej. 📍Dla najlepszych przewidziano punkty do dziennika.

.............................................................................................................

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zapraszam Was do zabawy 

pt.  Wyturlaj sobie misia”.

 

 

Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i że pokażecie swoje rysunki w komentarzach!

 

Miłej zabawy!

 

Do  zadania będziecie potrzebować 3 rzeczy: 

 

kartki papieru,

 

ołówka,

 

kostki do gry. 

 

Przed Wami osiem rzutów kostką. Każdy rzut określa jaką część ciała misia macie narysować: pierwszy to głowa, drugi - oczy, trzeci - uszy, czwarty rzut kostką to nos, piąty - buzia, szósty - brzuch, a siódmy i ósmy - to łapki i nogi. Przy każdym rzucie kostką musicie policzyć ile wypadło oczek na kostce i narysować przypisaną jej część ciała misia. To świetna zabawa! 





..................................................................................................


Zapraszam do zapoznania się z prezentacją przygotowaną

z okazji

Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.


PRAWA DZIECKA 

 /klik/


.............................................................................................




https://www.facebook.com/2281592725463827/videos/115865470206012



.................................................................................................................................

16 listopada – Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Data 16 listopada w przypadku tego święta nie jest przypadkowa. Tego dnia 1995 r. państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Święto stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.

Czym jest tolerancja?

W Deklaracji Zasad Tolerancji określono to w następujący sposób:

"Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur

na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem.

Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.

Tolerancja jest harmonią w różnorodności.

To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek.

Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - Przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."

Istnieje wiele książek, które poruszają tematykę poszanowania drugiego człowieka, rozumienia jego praw i akceptowania różnic. Warto po nie sięgać, gdyż pomogą znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania, uświadomią, jakie prawa ma każdy człowiek i jak ważne jest ich przestrzeganie.

Dzisiaj prezentujemy jedną z nich – „Cudowny chłopak”  R.J. Palacio

Zdjęcie pod nazwą „książka”

Link : https://fb.watch/1OBWYT_pnj/

............................................................................................................................................................


12 listopada obchodzimy 118. rocznicę urodzin ”króla ilustracji” Jana Marcina Szancera. Jego bajkowe arcydzieła znajdziecie m.in. w „Lokomotywie” Tuwima, „Baśniach” Andersena, czy „Akademii Pana Kleksa” Brzechwy. W bibliotece szkolnej znajdziecie wiele książek z ilustracjami Jana Szancera, które z pewnością  zachwycą Was swoim baśniowym klimatem.

Zapraszam w magiczną podróż do świata ilustracji

 

Link do ilustracji Szancera.

https://www.facebook.com/blog.Film.and.Art/posts/784892782289454

10.

Nowe godziny pracy biblioteki szkolnej w dniach 16-29 listopada.

https://fb.watch/1OBVb36ARp/

...........................................................................................................................................................

"Jestem Patriotą" czyli Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów z okazji 11 Listopada.

https://www.facebook.com/104902644318707/videos/2798447893724873

https://www.facebook.com/104902644318707/photos/p.227124955429808/227124955429808/?type=3    - zdjęcie Jakuba C. z kl. 5 b

........................................................................................................................................



 # Szkoła do hymnu

Zapraszamy do wspólnego hymnu razem z Niepodległą

 Co można zrobić 11 listopada, gdy za oknem chłód? Można w południe włączyć radio czy , posłuchać hymnu i dołączyć do wspólnego śpiewania. W poprzednich latach w akcji „Niepodległa do hymnu” Mazurka Dąbrowskiego słychać było od morza do Tatr: zagrano go z wieży kościoła Mariackiego, śpiew roznosił się na Śnieżce, placu Zamkowym w Warszawie i w setkach innych miejsc! W tym roku przede wszystkim zachęcamy do śpiewania w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub poza domem z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

https://youtu.be/ydxjYVwcKRQ

.....................................................................................................................................

11 listopada – Święto Niepodległości

 

Zachęcamy uczniów do korzystania z interaktywnej gry edukacyjnej pn. „Godność, wolność i niepodległość”, która powstała w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 .

Gra dostępna jest pod linkiem⤵️⤵️⤵️

https://niepodlegla.men.gov.pl/niepodlegla/#/

 

 

📍Składa się z 15 misji, które swoją tematyką nawiązują do okresu odzyskania przez Polskę niepodległości i są zgodne z podstawą programową. Przygotowano ją z myślą o wszystkich trzech poziomach edukacyjnych.

Poznajcie historię jak nigdy dotąd!

 



.............................................................................................................................................................. 

Póki pamięć trwa…

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją  ukazującą  sylwetki regionalnych pisarzy i poetów, których  nie ma już wśród nas.  

 

 

 

https://www.facebook.com/104902644318707/videos/395919811591821


................................................................................................................................................................

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 6-8, nauczycieli oraz rodziców do udziału w zabawie literackiej pt. "Zgadnij, czyja to karykatura?".

Zabawa polega na odgadnięciu, jak największej liczby postaci spośród  14 przedstawionych karykatur pisarzy polskich;

- chętnych do wzięcia udziału w quizie prosimy o wysłanie do mnie odpowiedzi w wiadomości poprzez e - dziennik

-  termin nadsyłania - do 10 listopada.

- dla najlepszych przewidziano pochwały do dziennika.

 

Link do prezentacji:

 

https://www.facebook.com/104902644318707/videos/1675826609262545

..........................................................................................................................

Oto wyniki konkursu pt. „Sleeveface - ubierz się w książkę"

Dziękuję wszystkim za udział. Zwycięzcom gratuluję.

 

Link do prezentacji z wynikami:

 

https://fb.watch/1OFc1k-CVq/

 



..................................................................................................

Podziękowanie za udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o przepiękne wydanie "Balladyny" J. Słowackiego. To okolicznościowy egzemplarz otrzymaliśmy  w ramach akcji Narodowego  Czytania. Z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dostaliśmy także pismo podpisane przez Prezydenta Andrzeja Dudę z podziękowaniem za włączenie się w tegoroczną edycję czytelniczej kampanii.

Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy 8 c za przepiękne odczytanie fragmentów „Balladyny”.



 










....................................................................................................................... 


Zachęcamy do udziału w Wirtualnych Targach Książki organizowanych przez Empik. Między 14 a 25 października czeka na Was mnóstwo atrakcji, książkowe premiery, mega promocje oraz spotkania autorskie on-line.

 

Wybrane spotkania dla dzieci i młodzieży:

 

- z Przemkiem Staroniem z okazji premiery książki „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem”

link do nagrania ze spotkania: https://www.facebook.com/261187005672/videos/1614844538706088

 

- spotkanie z Martinem Widmarkiem, autorem książki „Nelly Rapp i kapitan Sinobrody”

 link do nagrania ze spotkania: https://www.facebook.com/261187005672/videos/396447664694454

 

- z autorką powieści dla młodzieży, Nancy Springer. Jej książka „Sprawa zaginionego markiza. Enola Holmes. Tom 1” stała się światowym bestsellerem.

Link do nagrania ze spotkania: https://www.facebook.com/261187005672/videos/1041218852992782

 

.

- A jeśli chcecie wiedzieć, co wspólnego ma indyk z Indianami? Co łączy jaska z Jasiem? I czy traktory istniały w starożytności? "Bierzcie lupę! W świat tajemniczych historii słów zabierze nas Michał Rusinek, autor książki pt. „Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych”

Link do nagrania ze spotkania: https://www.facebook.com/261187005672/videos/756911661838015

 

Więcej na www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

 

Rezerwujcie swój czas - to jest to, co maniacy książek lubią najbardziej!

 








-------------------------------------------------------------------

29 września obchodziliśmy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania





Z tej okazji  przygody pingwina Pingo,   w formie teatrzyku Kamishibai pięknie przybliżyła nam uczennica klasy 8 c, Adrianna M.

 

Kilka słów o Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki,

 a jego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. 

Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane.

 Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. 

Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. 

Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

..............................................................................................................


Nowa AKCJA !
Zapraszamy uczniów ,nauczycieli , rodziców naszych uczniów !


Biblioteka szkolna ( budynek na ul Inki) ogłasza

konkurs czytelniczy

pt. „SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ

W KSIĄŻKĘ”.

Celem konkursu jest  popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, rozwijanie wyobraźni i kreatywności orazzachęcenie uczniów do rozwijania fotograficznego hobby.

Zasady konkursu:

Ø W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.

Ø Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia techniką sleeveface.

Ø Zdjęcia należy przysyłać na adres e-mail sp5artystycznie@gmail.com. W temacie lub treści e-maila należy napisać swoje

 imię, nazwisko i klasę.

Ø Termin nadsyłania zdjęć: do 19 października 2020 r.

Ø Wyniki zostaną ogłoszone22 października 2020 r.

Ø Przewidziane są nagrody, dyplomy oraz pochwały do dziennika.

Ø Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i zaangażowanie.

Ø Zgłoszone prace będą zaprezentowane na stronie internetowej szkoły,  profilu Facebook oraz w gablocie na I piętrze.

 

 

 

Co to jest sleeveface?

v Technika„sleeveface” jest to nowoczesny trend, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki. Zdjęcie wykonane tą techniką przedstawia osobę z zasłoniętą częścią ciała przez okładkę książki. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności  z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

v Można korzystać z książek z dowolnych zbiorów ( zbiorów własnych, biblioteki szkolnej, publicznej itp.) Mała wskazówka - za pomocą dostępnych w smartfonie filtrów i narzędzi do obróbki zdjęć przeróbcie kadr tak, aby wydawał się jak najbardziej realny.

v Możecie podejść do zadania z humorem i kreatywnością np.  modelem może zostać zwierzak. Po więcej inspiracji zapraszamy do Internetu - wystarczy wpisać słowo „sleeveface” w wyszukiwarkę, by ukazało się mnóstwo przykładów.

 

 

Czekamy na WASZE twórcze i zaskakujące POMYSŁY!

 



..............................................................................................................



Tydzień Zakazanych Książek w szkolnej bibliotece.

Od niedzieli, 20 września, obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. Jest to międzynarodowe święto przypominające o znaczeniu wolności słowa i problemie cenzury w literaturze.

 Akcja organizowana jest w Polsce po raz dziesiąty, a na świecie rokrocznie od 1982 r. 

Tydzień Zakazanych Książek stanowi świetną okazję do zainteresowania się ciekawymi pozycjami 

w historii literatury i zachęca do sięgania po książki, także te problematyczne czy kontrowersyjne. 

W tym roku nasza biblioteka szkolna (budynek przy ul. Inki-Danuty Siedzikówny) włączyła się

 w tę akcję i przygotowana została specjalna wystawa książek, których kiedyś zabroniono czytać 

ze względów politycznych, kulturalnych czy obyczajowych.

 Dla młodego pokolenia  wolność słowa jest normą, urodzili i wychowali się w kraju, w którym jest duża swoboda wypowiedzi. Warto jednak przypominać, że nie zawsze w Polsce tak było, a na świecie do dziś są kraje, gdzie takiej wolności nie ma. O tym, że problem zakazanych książek jest jak najbardziej realny, świadczy lista autorów i tytułów dotkniętych represjami. 

Znajdziemy w tym gronie m.in.: Cierpienia młodego Wertera,  Chatę wuja Toma, Jądro ciemności, Folwark zwierzęcy czy Zabić drozda.

przygotowała Pani Agnieszka Wachowska 

...................................................................................................................................................



przygotowała Pani Agnieszka Wachowska 
...................................................................................


Zapraszamy do biblioteki szkolnej
 (budynek na Inki) 
po bestsellerowe powieści dla młodzieży.

Dziś polecamy:

"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman.

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi, o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

"Wróć, jeśli pamiętasz"  Gayle Forman.
Ciąg dalszy losów Mii i Adama. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę… Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz